Knihovnička

Biozahrada. Praktická příručka

biogarten_obalka_webVíte, jak pečovat o půdu v přírodní zahradě? Znáte pomocné prostředky pro ochranu rostlin? Umíte dobře založit kompost? Ať už jste na tyto otázky odpověděli jakkoli, knížka německé léčitelky Annelore Bruns a její dcery Susanne přijde určitě vhod všem.

Určena je však především pro toho, kdo by se chtěl místo konvenčního zahradničení vydat cestou péče o zahradu tak zvaným přírodním způsobem. Dozvíte se nejen, jak souvisí zdravá strava s přírodní zahradou, ale pochopíte také, že v každé přírodní zahradě nesmí chybět neupravený koutek, že plevel nemusí být vždy jen škůdcem a že sklizeň lze snadno urychlit až o několik týdnů - samozřejmě jinak a mnohem šetrněji než nadměrným používáním minerálních hnojiv.

Obsahově atraktivní informace doplňují neméně zajímavé, byť černobílé obrázky, přehledné tabulky a grafy. Celé dílo tak trochu připomíná zápisník pilného zahradníka, který si najde čas a mezi okopáváním a další péči o zahradu si dokáže vychutnat také odpočinek a potěšení z vlastní práce.

Přírodní pěstitelství ovoce a zeleniny neobohacuje pouze náš jídelníček, ale odhaluje souvislosti mezi světem rostlin a zvířat, zemí, vesmírem a člověkem. Pozorovat klíčení a růst rostlin a pomáhat jim v tomto procesu, prožívat neustále se měnící hru přírodních dějů přináší radost z práce pod širým nebem. Autorky nám nabízejí podrobnou, stručnou a přesnou formou poznatky potřebné k úspěšnému pěstování a sklizni zdravého ovoce a zeleniny bez chemických látek. Praktická kniha s mnoha tipy pro každého, kdo ocení křupavé saláty, voňavá rajčata, aromatické koření a lahodné ovoce z vlastní zahrádky.

 

O autorkách

Annelore Bruns (1928), předávala po mnoho let své poznatky o biologickém pěstování ovoce a zeleniny v rámci vyučování na německých státních vysokých školách a přednášek v alternativních centrech. S pomocí svého manžela, Huberta Brunse, jehož obrázky a nákresy doplňují její publikace, vydala celou řadu úspěšných knih z tohoto oboru. Annelore Brunsová dnes pracuje jako léčitelka.

Susanne Bruns (1960), jde ve stopách svých rodičů, ačkoli kvůli svým třem dětem zanechala studia zahradnictví, je autorkou mnoha knih o biologickém pěstitelství a pracovala pro rozhlas a televizi. Jejím hlavní zájmem bylo a je předávání poznatků našich předků příštím generacím.

 

Biozahrada. Praktická příručka

Annelore a Susanne Bruns

Vydalo nakladatelství PLOT, 2010

 

Stáhněte si ukázku z knihy zde (pdf) 

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

Data nejsou k dispozici.

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner