Knihovnička

Zahradnický kalendář 2011

ZK

Vydává PRO VOBIS, s.r.o. 2010

 

Kdy je kniha novinkou a kdy tradiční publikací? Zahradnický kalendář je na rok 2011 je sice novinkou, ale přesto už tradiční knížkou, kterou si oblíbily tisíce čtenářů různého věku. Z vašich ohlasů víme, že s kalendáře pracují děti na základní škole, ale používají ho i senioři, mezi jejichž tradiční záliby zahrádka určitě patří.

Do čtvrtého ročníku vstupuje Zahradnický kalendář s mírně upravenou grafikou, novým seriálem, novými rubrikami a samozřejmě spoustou zajímavostí, rad, informací, tipů, návodů... Nakonec – přesvědčte se sami!

 

Každý měsíc je rozdělen do několika oddílů. Po úvodním dvojlistu si ve stručném přehledu prací můžete vyhledat právě ty činnosti, které pro vaši zahradu přicházejí v úvahu. Ať už se ve vaší zahradě těšíte z květin, nebo z chutných plodů, s pomocí seznamu aktuálních prací určitě na nic nezapomenete. Barevné ikonky vám pomohou lépe se v přehledu orientovat.

 

Rostlina měsíce je portrétem konkrétního zástupce rostlinné říše – trvalky, keře, stromu nebo pokojové rostliny. Abychom ale nezůstali pouze u jediného druhu, rubrika Barvy měsíce vás seznámí s rostlinami, které v daném měsíci dosahují své největší atraktivity, zejména svými květy. Různorodé klimatické podmínky a nadmořská výška v České republice mohou dobu kvetení často výrazně posunout, takže zařazení do jednotlivých měsíců nemusí být přesné. Přírodě prostě neporučíme...

 

diářové části najdete každý měsíc kromě pranostik a termínů zahradnických výstav také informace pro lunární zahradničení a u některých dnů také konkrétní tipy. Tipy vám každý měsíc představí zajímavosti, rady a návody pro vaši zahradu a Nákupní košík může být chytrou pomůckou před vaší návštěvou zahradnického centra.

 

Volná místa v diářové části jsme letos vyplnili velmi zajímavým seriálem o plevelech v kuchyni. Možná jste totiž nevěděli, že leckterou rostlinu, kterou vytrháváme ze záhonu nebo vyrýpáváme z trávníku, můžeme využít k přípravě něčeho dobrého.

 

praktické části na konci knížky jsou pro vás připraveny praktické přehledy a tabulky, v nichž můžete rychle najít odpověď na konkrétní otázky při péči o jednotlivé druhy rostlin i celou zahradu.

 

V našem eshopu si můžete objednat i vydání Zahradnického kalendáře z loňských let s výraznou slevou - starší výtisky stojí jen několik desetikorun. Pokud si budete starší kalendáře schovávat, můžete si vytvořit sbírku, s níž na nic v zahradě nezapomenete.

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

Data nejsou k dispozici.

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner