Tip na nákup

Zahradní technika pro velké pozemky

VARI_IV_AKCEV současné době se zvyšuje zájem o obdělávání pozemků na záhumencích nebo kolem chalup. Která zahradní technika je vhodnější pro celoroční práce a pomůže s obživou?

Malotraktor, nebo kultivátor? Se kterými stroji jsou nejlepší zkušenosti?Odpovědi jsme hledali u Františka Šimáka, vedoucího největší prodejny farmářské a zahradní techniky v Polabí v Libici nad Cidlinou u Poděbrad.

 

Jaký stroj byste nám doporučil?

Nejdříve se vás zeptám, jakou plochu budete obdělávat a za jakým účelem. Na malé pozemky a přípravu půdy pro květiny a zeleninu stačí motorový rotační kultivátor, například Pony od VARI. Na větší plochy pro přípravu půdy pro pěstování brambor, kořenové zeleniny a další práce po celý rok, např. sečení, úklid sněhu nebo tahání vozíku, rozhodně malotraktor.

 

Jaký je mezi kultivátorem a malotraktorem základní rozdíl?

Rotavatory__173Kultivátor je stroj vhodný zejména ke kultivaci, tzn. k rotavátorování, kypření a promíchávání půdy rotačními okopávacími noži, a jako další příslušenství lze dodat kola a např. bubnovou sekačku nebo pluh. Stroj je lehký a převod od motoru je klínovým řemenem, změna rychlosti se provádí přehozením řemínku a i veškeré příslušenství je poháněno řemeny. Zde je v nabídce např. oblíbený Pony II/A s ekologickým motorem HONDA za 22 990 Kč.

Malotraktor je stroj vyšší technické úrovně i užitné hodnoty. Práce s ním je jednoduchá, protože má převodovou skříň s řazením rychlosti, zpátečkou jako automobily a připojování příslušenství pro práce po celý rok - sečení, kartáč, sněžná fréza nebo moderní mulčovač na likvidaci přerostlé trávy - je možné použít pouhým zasunutím pracovního příslušenství do náhonu a otočením zajišťovací páky.

Pro tažení vozíku, např. při odvozu dřeva z lesa, je také malotraktor vhodnější než kultivátor s koly, protože má větší váhu, se závažím až 250 kg, a proto i lépe oře. Z malotraktoru snadno vytvoříte kultivátor výměnou kol za okopávací nože o šířce až 115 cm. A opět využijete výhody řazení rychlosti a zpátečky, které běžné kultivátory nemají. V současné době poskytujeme při nákupu setu malotraktor Vari IV. + valník akční cenu takovou, že je vozík jako dárek - zdarma.

 

Máte zde na prodejně obrovský výběr zahradní techniky, můžete čtenáře ještě upozornit na některé důležité věci?

SAMSONPři výběru zahr

adní techniky si vždy důkladně prohlédněte příslušenství, jak profesionálně je vyrobené, zejména vyměnitelnost pracovních nástrojů, nožů a jejich kvalitu, musí být kalené, vyzkoušet si snadnost výměny příslušenství a obsluhy stroje, řazení rychlosti a snadnost rozjezdu stroje, zde např. všechny malotraktory VARI a TERRA mají automatickou spojku – stačí pouze přidat plyn a stroj začne pracovat.

A co je ještě velmi důležité, zahradní technika VARI má řazení převodů pákou, takže nemusíte obtížně přehazovat řemeny! Pěstování domácích plodin a chov zvířat je nyní opět stále oblíbenější, proto je třeba mít po ruce stroj, který během několika minut přestavíte z kultivátoru na malotraktor, s vozíkem dojedete na louku, nasadíte snadno sekačku na vysokou trávu, posekáte, naložíte na vozík a jste za chvíli doma. To s žádným řemenovým kultivátorem nezvládnete. S malotraktorem VARI je to ale hračka.

 

Více informací

- komerční prezentace -

 

 

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

Data nejsou k dispozici.

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner