Tip na nákup

Nanoimpregnace - moderní způsob ochrany kamene na zahradě

00impregnace_kamenne_sochy1Před zimou je zapotřebí ošetřit a upravit veškeré zahradní vybavení, aby vlivem mrazivých teplot a počasí krása zahrad nijak neutrpěla.  Vybavení, které je možné uschovat, uschovejte, květiny a stromy řádně zazimujte, ale nezapomínejte ani na kamenné zídky. I když se například přírodní kámen jeví jako pevný a odolný materiál, kterému zima nemůže ublížit, opak je pravdou.    I kamenné zídky, sochy, chodníky či dekorace by měly být chráněny. Nanoimpregnace je zcela revolučním způsobem.

Voda a vlhkost jako největší nepřítel

00impregnace_dlazbyV zimě je největším nepřítelem přírodního kamene zejména vlhkost a voda. Ta se totiž dokáže dostat i do těch nejmenších skulinek v kameni. A když přijde mráz, přeměnou vody na led dojde také k jejímu roztažení a může způsobit praskání kamene. Objeví se větší díra, do které se vejde opět více vody a ta udělá zase větší „paseku". Základem ochrany kamene je tedy jeho ochrana před vodou. A přesně to dovede nanoimpregnace dokonale.

 

Zcela nová revoluční technologie

00impregnace_kamene_a_betonuMožností a způsobů impregnace kamene je na trhu nabízeno hned několik. Účinnost jednotlivých druhů se velmi výrazně liší. Nanotechnologie je v tomto oboru zcela revoluční technikou. Jedná se totiž o technologii, která dokáže změnit hydrofobní vlastnosti samotného materiálu, nejen vytvořit na jeho povrchu ochranný film. V praxi to znamená, že ze savého materiálu vytvoří nesavý. Navíc nijak nezmění vzhled materiálu. Ochranné laky například změní odstín a jsou vidět. Impregnaci této technologie na kameni není vidět. Její účinnost naopak už na první pohled.

 

Chrání nejen před vodou, ale i mastnotou a jiným znečištěním

00impregnaceImpregnace využívající tuto technologii nese název NanoConcept. Po aplikaci na kámen je schopen materiál automatického samočisticího efektu. Doslova odpuzuje prach, nečistoty a je prakticky bezúdržbový. Dokonce i při polití mastnotou lze skvrny odstranit zcela bez následků. NanoConcept lze aplikovat nejen na kámen, ale také například na beton na zahradách.

Sdílet
 

LUNÁRNÍ kalendář

2017

16

prosinec

Svátek má Albína

Dny Střelce za ubývajícího měsíce jsou vhodné pro řez ovocných stromů.

Zvěrokruh

Ve 3.08 vstupuje Měsíc do znamení Střelce

vychází

zapadá

07:57

16:00

05:44

15:19

Fanděte nám na facebooku
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Doporučujeme

ZK_2017_3DZde v prodeji

  • Banner

Partneři

  • Banner
  • Dřevostavby
  • Banner